Go to ...
RSS Feed

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Zwierzyńcu. 19.05.2019 r.


W dniu 19 maja 2019 roku w Zwierzyńcu odbyły się Gminne ZawodySportowo-Pożarnicze z udziałem jednostek OSP gmin Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

zdjęcia ze strony http://zwierzyniec.info.pl

więcej zdjęć >>>>>>

Męska drużyna OSP Topólcza, kobieca OSP Kosobudy oraz zespoły – dziewczęcy i chłopięcy – z Obroczy będą reprezentować Gminę Zwierzyniec na tegorocznych Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Wszystkie ekipy wywalczyły awans podczas eliminacji gminnych, które odbyły się w niedzielę 18 maja na „starym” stadionie „Sokoła” Zwierzyniec. 

Do rywalizacji w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych przystąpiło 15 ekip, w tym 9 męskich drużyn, po dwie – kobiece oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców. 

Wśród męskich zespołów OSP Topólcza wyprzedziła Turzyniec i Obrocz, a w rywalizacji zespołów kobiecych OSP Kosobudy okazała się lepsza od ekipy z Żurawnicy. Wśród dziewczęcych MDP Obrocz wygrała z Żurawnicą, a w kategorii chłopców drużyna z Obroczy pokonała Wywłoczkę.

Najlepsze drużyny wystąpią w zawodach powiatowych, a po zakończeniu niedzielnego turnieju odebrały puchary z rąk, m.in. burmistrz Zwierzyńca Urszuli Kolman, wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Sławomira Bartnika, prezesa zarządu oddziału tego związku RP Jana Skiby i komendanta gminnego OSP w Zwierzyńcu Jana Godzisza. 

Zgodnie z wieloletnią tradycją zawody sportowo-pożarnicze z udziałem jednostek z gminy Zwierzyniec odbywają się razem z turniejem zespołów z gminy Szczebrzeszyn, na przemian w obydwu miejscowościach. Gospodarzem tegorocznych zmagań był Zwierzyniec, a najlepszą drużyną z gminy Szczebrzeszyn została OSP Szczebrzeszyn. 

To w tym mieście odbędą się w tym roku powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, które są planowana na lipiec.

Składamy podziękowanie  wszystkim gminnym jednostkom za przygotowanie i udział w zawodach oraz serdecznie gratulujemy najlepszych osiągnięć.

źródło:  https://ias24.eu/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *